.jpg)
Naším záměrem je výstavba Small Business Units (SBU). Což jsou moderní objekty, které bude tvořit kombinace kanceláří, showroomů a průmyslových či obchodních zázemí. Souhrnná plocha nové výstavby je 19 190 m2.
CELKOVÁ PLOCHA
19 190 m2
Plán areálu

Flexibilita
budov
Lokalita
Bratislava

Exkluzivní lokalita na hranicích s Rakouskem a Maďarskem. Vzdušné moderní město, které nabízí všechny výhody západní metropole, a přesto stále klidné. Obyvatelé Bratislavy to mají všude kousek. Ani ne hodinu autem do Vídně, hodinu a půl do Brna a dvě a půl hodiny do Budapešti.
Bratislava prošla v posledních letech dynamickým rozvojem a proměnila se v žádanou evropskou metropoli. Mnohé památky získaly novou tvář a město obohatila kvalitní současná architektura.
Součástí této proměny je i projekt CITYSITE Slovnaftská, který vrací život do opomíjeného brownfieldu. Díky konceptu Small Business Units (SBU) nabízí ideální zázemí pro lokální podnikatele, kteří tak mohou rozvíjet své aktivity přímo v rámci města – bez nutnosti stěhovat se za hranice Bratislavy.
Do budoucna plánujeme rozšíření projektu o nové obchodní prostory, služby a kanceláře, které poskytnou plnohodnotné zázemí pro široké spektrum firem. Vše navrženo s důrazem na podporu lokální komunity a udržitelný styl života.
Revitalizace brownfieldu
CITYSITE vzniká v delší čas skomírajícím průmyslovém areálu, kterému vracíme znovu naplno život. Revitalizace brownfieldů je součástí naší filozofie. Pouštíme se do oblastí, které ostatní přehlíží. Dané lokality přestavujeme do podoby, která odpovídá ekologickým standardům s důrazem na udržitelný rozvoj. Protože jedině tak můžeme zachovat místa pro život lepší příštích generací.
.jpg)
Historie
areálu

Historie areálu Vlčieho hrdla je spojená především s novodobou érou závodu Slovnaft. Ta se začala psát v 50. letech minulého století. Po několika přerušeních nakonec výstavba odstartovala v roce 1956 pod hlavičkou klíčového dodavatele stavebních prací – národního podniku Hydrostav Bratislava.
Závod Slovnaftu původně fungoval jen coby rafinérie a až později se z něj stala rafinérie a petrochemický kombinát. Postupně během šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let přibývaly v areálu sklady, expediční střediska či objekty energetiky.
Po revoluci část Vlčieho hrdla připadla společnosti Hydrostav Bratislava, která se podílela dříve na stavebních pracích v areálu. Prvotní porevoluční nadšení ale vystřídal postupný pád, který vyvrcholil v roce 2004 zkrachováním společnosti. Poté tuto část areálu převzala finanční skupina Arca Capital. Kdysi fungující místo však dále uvadalo. Změnu chřadnoucího trendu nastartoval prodej společnostem Hydroterra servis a PSJ Hydrotranzit v roce 2007. Načež o tři roky později PSJ Hydrotranzit odkoupil podíl společnosti Hydroterra servis a vydržel v areálu až do roku 2020. Během této etapy se postavila první administrativní budova či se zrekonstruovala ubytovna.
V roce 2020 Vlčie hrdlo Business Park koupila finanční skupina Natland, která bývalý brownfield o rozloze 33 420 metrů čtverečních spravovala do října 2021.
V roce 2021 areál převzala česká developerská společnost CONTERA. Postupně zahájila jeho revitalizaci a modernizaci s cílem vybudovat v této lokalitě především flexibilní jednotky v konceptu Small Business Units.
.jpg)